top of page

מנית הביוטכנולוגיה שקטי ווד לא מפסיקה לקנות

עודכן: 13 בנוב׳ 2021

מי מאיתנו לא שמע על הכוכבת של שנת ההשקעות 2020 הלא היא קטי ווד.

קטי וקרן הגידור שלה ARK INVEST זכו לאהדה רבה בקרב המשקיעים הפרטיים של וול סטריט.

בשנת 2020 כמעט כל דבר שיצא לגברת הנחמדה הזאת מהפה היה קדוש.

אמרה טסלה? עפים לקנות, אמרה סקוור? לא עושים חשבון וקונים. עד שב2021 משהו התחיל להשתבש. הקרן של קטי החלה להיחלש, התשואות ירדו והרגיש שהקסם הלך ונעלם.

אך בכל זאת אם נדבר באחוזים. קטי ווד הציגה תשואה פנומנלית שרק מעט אנשים הצליחו להדביק.

משנת 2016 קטי הציגה בקרן המרכזית שלה ARKK תשואה של 337%. בעוד שהשוק הציג רק 124%.

אז לאלו מבינינו שעדיין מאמינים בקסמה של גברת ווד אני רוצה להציג בפניכם מניה שהיא פשוט לא מפסיקה לקנות. המניה מדורגת במקום השני בקרן הג'נומיקס שלה ARKG ובמקום ה11 בקרן המרכזית ARKK. אני מדבר כמובן על המניה EXACT SCIENCES .

אני מניח שרובכם עדיין לא שמע עליה, אקזאקט היא חברת ביוטכנולוגיה שמתמחה באבחון מחלות והתאמת טיפולים בעזרת תורת הגנים.

מה זה אומר?

בואו נסביר צעד צעד את הבוליש ת'זיס על החברה המרגשת הזאת.

אבחון מחלות בעזרת גנים :

כידוע לנו הDNA הוא המטען הגנטי שלנו. הוא בעצם ספר ההוראות של הגוף שלנו. לכל אחד מאיתנו יש DNA שמכיל בתוכו תכונות שונות. החל מגובה, צבע עיניים וסוג שיער. והוא זה שקובע איך נראה, נחשוב ונישמע.

אך מעבר לפרטים השוליים לכאורה האלו מסתתר עולם ומלואו שבאמצעותו ניתן לאבחן ולטפל במחלות בצורה מדויקת.

על מחלת סרטן המעי שמעתם?

אני מאמין שכן.

עד 2014 הסתפקו הרופאים בביצוע בדיקה לא מדויקת ומפותחת במיוחד. אני מדבר על בדיקת דם סמוי . בדיקת הדם הסמוי מדויקת באבחנותיה לסרטן מעי רק בכ-60-70% בערך. דבר שמשאיר מקום לכ30-40% טעויות. כדוגמת אבחון שגוי או אבחון מאוחר. שתי הטעויות עלולות להוביל לפגיעה במטופל ואף למוות.

אז מה עשתה אקזקט?

ניחשתם נכון, הוסיפה לבדיקה הנ"ל גם בדיקה גנטית. למוצר של אקזקט קוראים COLOGUARD. והוא מאושר FDA החל משנת 2014. הרעיון של קולוגארד הוא לבצע בדיקה כפולה. בבדיקה אחת אנחנו נקבל שתי בדיקות, "שתיים במחיר אחת". אנחנו נקבל את הבדיקה הסטנדרטית הלוא היא דם סמוי אך מתווספת לזה גם בדיקת קטעים ספציפים מה-DNA של המטופל. כל הממצאים מובלים אל המעבדה ושם יהיה ניתן לקבוע באמצעות הצלבת הנתונים מהבדיקות של הDNA והדם הסמוי האם לחולה יש סרטן במעי.

קולוגארד מדויקת בהרבה מבדיקת הדם בצואה והיא מגיעה לכ90-96% אחוזי הצלחה ודיוק.

מרשים לא?

התאמת טיפול למטופל בעזרת גנים:

האם ידעתם שכל מטופל מגיב שונה לתרופות?

אז נכון ל2021 ידוע שכמעט בכל מחלה ישנם אנשים שמגיבים לתרופה אחת בצורה טובה (מסייעת להם) ואנשים שהתרופה לא מי יודע מה אפקטיבית עבורם. ולכן עד היום התאמות טיפולים נעשו בשיטת נסה וטעה.

אך האם יש דרך לחסוך את כל המסע המפרך הזה שבמקרים מסוימים עלול למנוע מוות?

אז זהו שכן.

הכירו את הONCOTYPEdx מוצר נוסף של אקזקט הוא האונקוטייפ די אקס. שכל מטרתו היא לבחון האם המטופל יגיב טוב לכימוטרפיה או שמע יגיב טוב לטיפולים מסוג שונה.

איך בדיוק זה עובד?

תחילה נלקחת מהמטופל דגימת DNA (ביופסיה). בדגימה אנשי המעבדה בודקים קטעים מהDNA של המטופל ומוצאים מה הסיכוי להישנות המחלה אצל המטופל (סרטן), כלומר מה הסיכוי שהמחלה תחזור לו בשנית.

החוקרים מצאו כי ככל שהסיכוי להישנות המחלה גבוה יותר הטיפול בכימוטרפיה אפקטיבי יותר. אך במצב ההפוך הטיפול כמעט לא אפקטיבי ומהווה בזבוז של זמן שעלול להוביל למוות. ועל כן, על ידי שימוש באונקוטייפ די אקס הרופאים יודעים מי מהטופלים צריך לקבל את הטיפול הכימוטרפי ומי דווקא צריך ללכת לכיוון אחר.

אונקוטייפ די אקס הוא אמצעי התאמת הטיפול היחיד היום המוכח לסרטן.

נשמע מטורף לא?


תמחור:

אחרי שדיברנו על המודל המעניין של אקזקט, נקנח קצת בווליואיישן.

אקזקט עומדת היום על מכפיל מכירות של כ10 ומכפיל מכירות עתידי של כ8.2. תחזיות הצמיחה של האנליסטים כרגע עומדות על 16.5% השנה ו15.5% שנה הבאה. סך הכל שווי השוק של אקזקט עומד על 17.35 מיליארד דולר. אקזקט לא צפויה להיות רווחית בשנה שנתיים הקרובות מה שנותן לה את המעמד של מניה למשקיעים אוהבי סיכון בלבד.


שורה תחתונה:

אקזקט סיינסס נשמעת כקנייה מעניינת בתחום הביוטכנולגיה הגנטית. כדאי לשים עין על החברה בעוד שמספר לא מבוטל של משקיעים גדולים וביניהם כמובן קטי ווד עטים על ההזדמנות לקנות אותה.


דיסקליימר:

התוכן והפרטים המצואים בכתבה אינם מהווים יעוץ השקעות. אלא תוכן מעשיר בלבד.504 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Comments


bottom of page