top of page

חברה שבונה בריכות עם חזון ופוטנציאל של חברת טכנולוגיה- האם כדאי לקנות מניות?

שלום לכולם, בכתבה הזאת אני רוצה לסקור לכם חברה שעל פניו הפעילות שלה נשמעת מאוד אפורה ומשמעממת אבל בפועל החברה הזאת צומחת בכל שנה בצמיחה מאוד גבוהה והמניה שלה עלתה ב2000% בעשר שנים האחרונות!

אני מדבר על חברת poolcorp (טיקר: pool).

חברת פול היא מסוג החברות הלא מושכות שאין להם איזה טכנולוגיה נוצצת ושלא תשמעו מנטורים להשקעות ויוטיוברים מדברים עליהן אבל בשקט בשקט היא עשתה תשואה של 2000% בעשור האחרון! היא החברה מספר 11 ברשימה של החברות עם התשואה הגבוהה ביותר בעשור האחרון לפני אמזון (שממוקמת במקום ה17 ומייקרוסופט (שממוקמת במקום ה20).

ואלה סוג החברות שאני הכי אוהב להשקיע בהן.


אז מה פולקורפ עושים?

פולקורפ מציעים מוצר שכולנו אוהבים שכולנו אוהבים ונהנים ממנו במיוחד בימים חמים - והיא בונה בריכות!

חוץ מבניית בריכות היא מכניסה כסף מעוד כמה מקורות:

  • תחזוקת בריכות - כולל מגוון רחב של כימיקלים, אספקה ​​וחלקי תיקון

  • בנייה ושיפוץ בריכות וג'קוזי - כגון משאבות לבריכה, מסננים, תנורי חימום וחומרי ניקוי, חומרי ריצוף בריכות, אריחי בריכה, קופינג, ציוד לסיפון, מערכות בקרת בריכה, תאורה וערכות לבריכה מעל הקרקע.

  • השקיה ונוף - כולל קו שלם של מוצרי השקיה למסחר ולמגורים, תחזוקת נוף, ציוד וחלקים לגידול צמחים.

  • מגורים בחוץ - כגון תאורת חוץ, גריל, רכיבי מטבח חיצוני ועוד דברים מהסגנון...

אבל העיסוק העיקרי של פולקורפ הוא בניית בריכות, הם החברה הגדולה ביותר בעולם בתחום הזה, לפולקורפ יש 400 מרכזי מכירות בצפון אמריקה, אוסטרליה ואירופה.

לפולקורפ יש למעלה מ4500 עובדים והם אומרים שיגדילו בקרוב את מספר העובדים- מה שמעיד על כך שהם מצפים לצמיחה.


פולקורפ ממש מושכים אותי במה שהם כותבים בדוח השנתי שלהם של סוף 2020, הם מדברים ממש בביטחון ומסבירים מאיפה תבוא הצמיחה שלהם.

הנה ציטוט מהדוח השנתי של פולקורפ:

"אנו מאמינים כי ענף בריכות השחייה צעיר יחסית, עם מקום לצמיחה מתמשכת מהחדירה המוגברת של בריכות חדשות. הזדמנויות צמיחה משמעותיות נמצאות גם בפעילויות שיפוץ בריכות והחלפת ציוד בריכות עקב הזדקנות החומרים הישנים שבנויים בבריכות הוותיקות יותר , התקדמות טכנולוגית ופיתוח מוצרים חסכוניים באנרגיה ואטרקטיביים יותר מבחינה אסתטית. בנוסף, הרצון של הצרכנים לשפר את חללי המגורים החיצוניים שלהם עם נופים יפים יותר, תאורה ומטבחי חוץ גם מעודד צמיחה בתחום זה."


הפיננסים של פולקורפ:

פולקורפ צומחת בקצב יוצא מן הכלל, היא הגדילה את המחזור שלה בחמש שנים האחרונות ב15% בממוצע, את ברווח הנקי ב32% בממוצע כל שנה ואת הנכסים ב56% בממוצע בכל שנה בחמש שנים האחרונות!


בתמונה ניתן לראות את הצמיחה בנתונים השונים


שולי הרווח של פולקורפ בכל שנה משתפרים ונמצאים בעלייה בכל שנה וזה נתון שאני מאוד אוהב לראות:

המאזן של פולקורפ סביר אבל לא מטורף בעיניי בגלל שלחברה אין הרבה יותר נכסיפם מחובות, לחברה יש 1.7 מיליארד בנכסים ו1.1 מיליארד בהתחייבויות.

ההון העצמי מאוד מאוד צומח, בשנת 2017 הוא היה על 200 מיליון והיום הוא עומד על 600 מיליון! שילש את עצמו בתוך שלוש שנים!

התזרים מזומנים התפעולי גם כן נמצא בצמיחה מאוד גבוהה כשבשנת 2017 עמד על 175 מיליון והיום עומד על 360 מיליון! הכפלה תוך שלוש שנים!


צמיחה עתידית:

החברה צפויה לצמוח בצמיחה הממוצעת שראינו עד עכשיו, המחזור צפוי לצמוח בממוצע ב20% בשנתיים הקרובות והרווחלמניה צפוי לצמוח ב17% בממוצע בחמש שנים הקרובות- אני אוהב לראות חברות שהצמיחה שלהם יציבה מאוד וניתן לחזות אותה בקלות.


מכפילים:

המכפילים נראים כרגע אולי מעט יקרים אבל סך הכול הם די בסדר, מכפיל הרווח עומד על 37 ומכפיל הרווח העתידי עומד על 32, מכפיל המכירות עומד על 4 ומכפיל הרווח צמיחה עומד על 2.

הייתי רוצה שהמכפילים ירדו קצת לפני שאני אכנס למניה, ברגע שמכפיל הרווח צמיחה ירד מ1.5 זה כבר יהיה מעניין מאוד מבחינתי.

מכפיל הרווח כרגע גבוה מהממוצע שלו, הייתי רוצה שירד קצת בשביל שנקודת הכניסה תהיה יותר אטרקטיבית ויהיה אפשר לעשות יותר כסף על המניה.לסיכום:

פולקורפ היא באמת אחת החברות המעניינות שראיתי והיא מסוג המניות שרק מוכיחות שלא צריך לקנות מניות של חברות טכנולוגיה מטורפות כדי לעשות הרבה כסף, צריך לקנות חברות טובות וצומחות בתימחור טוב וזה הכול, כרגע התימחור של פולקורפ לטעמי קצת יקר והייתי רוצה שהמניה תרד קצת כדי שאני אכנס למניה, למרות שגם אם אכנס עכשיו כנראה אעשה כסף על המניה.

החברה צומחת ונראית בריאה מאוד, החברה בטוחה מאוד בצמיחה שלה וזה דבר מאוד מרשים בעיניי, וכמובן אחד היתרונות ההכי גדולים של החברה זה שהיא מספר 1 בתחומה.

זה לא משנה באיזה תחום אבל תמיד לקנות מניות שהן מספר אחת בתחומן זה דבר שהוא טוב ומפחית את הסיכון.


דיסקליימר- אין לראות באמור המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי. כל מה שנכתב הוא דעתו האישית של הכותב בלבד. האחריות האם לקנות את מניות פולקורפ מוטלת על הקורא בלבד.

Comments


bottom of page