top of page

חברת גיימינג עם פוטנציאל גדול! יש מצב שתראו כאן הזדמנות!

עודכן: 10 בינו׳

שלום לכולם, היום אני רוצה לסקור לכם חברה מאוד מעניינת עם מוצרים מאוד מעניינים, החברה חזקה מאוד בעולם הגיימינג ורובכם בטח כבר מנחשים שאני מדבר על חברת קורסייר גיימינג (טיקר: CRSR).

חברת קורסייר היא חברה שמייצרת ציוד וטכנולוגיות בשביל גיימרים.

היא מייצרת עכברים, אוזניות, מקלדות, כסאות גיימינג, מחשבים נייחים, מיקרופונים, תאורה לגיימינג ועוד...

המותג של קורסייר מאוד גדול וגיימרים פשוט עפים על המוצרים שלה, חלק גדול מאוד מהמוצים של קורסייר נחשבים להכי טובים בקטגוריה שלהם.

אפשר להבין את גודל המותג של קורסייר רק מלרשום ביוטיוב corsair ולראות שסרטונים של סקירות על המוצרים שלהם מקבלים מיליוני ועשרות מיליוני צפיות ומאות אלפי לייקים.

קורסייר בניגוד להרבה חברות אמריקאיות ממש פועלת ברחבי כל העולם, אמריקה מהווה 41% מהמכירות שלה, אירופה והמזרח התיכון מהווות גם הן 41% מהמכירות שלה ואסיה מהווה 17% מהמכירות שלה.


שוק הגיימינג:

שוק הגיימינג זה אחד התחומים הכי מעניינים לשנים הקרובות, משנה לשנה מצטרפים יותר ויותר גיימרים חדשים. כיום שוק הגיימינג מוערך ב173 מיליארד דולר וצפוי בשנת 2026 להגיע לשווי של 315 מיליארד דולר, זה נותן לנו צמיחה שנתית של 10% בממוצע, ולדעתי ההערכה הזאת מעט שמרנית.

מנתונים שמצאתי מספר הגיימרים בעולם בעשור האחרון יותר משילש את עצמו והצמיחה במספר הגיימרים לא צפויה להיעצר!


המניה של קורסייר:

קורסייר הונפקה בספטמבר 2020 במחיר של 17$ וכמו הרבה חברות אחרי הנפקה היא זינקה תוך זמן קצר למחיר שיא של 47$ ומאז המניה רק יורדת וכיום היא על 20$ - כבר כמעט כמו מחיר ההנפקה.


בואו נדבר על הפיננסים של קורסייר:

קורסייר צומחת בקצב מאוד יפה במכירות בכל שנה ובשנה האחרונה נהיו רווחיים, המחזור של החברה עומד על 1.7 מיליארד דולר, זה לא מחזור גבוה במיוחד ביחס לחברות אחרות אבל הכל זה עניין יחסי ביחס לשווי השוק, ושווי השוק של קורסייר עומד על 1.9 מיליארד! כלומר החברה נסחרת רק ב200 מיליון דולר יותר מהמכירות שלה מה שנותן לנו מכפיל מכירות מאוד זול 1.09.

אם נחזור למחזור של החברה אז המחזור היום הוא 1.7 מיליארד ובשנת 2016 המחזור היה 595 מיליון דולר, כלומר החברה כמעט שילשה את המחזור שלה בתוך פחות מחמש שנים!!

כמו שאמרתי רק השנה קורסייר נהיו רווחיים והרווח של קורסייר עומד על 100 מיליון דולר.


המאזן של קורסייר נראה סביר, הוא לא מטורף במיוחד אבל ההון העצמי חיובי וצומח בצמיחה גבוהה ואותי רוב הפעמים זה מספק, ההון העצמי כיום עומד על 437 מליון דולר וב2018 הוא עמד על 163 מליון דולר, כלומר ההון העצמי כמעט שילש את עצמו תוך שלוש שנים!

תזרים מזומנים התפעולי שזה גם כן אחד מהנתונים החשובים מבחינתי הוא חיובי אצל קורסייר, קצת מפריע לי שהוא לא צומח אבל אפשר להבליג על זה במידה ושאר הדברים נראים טוב.


צמיחה עתידית:

אנליסטים ביאהו פייננס מצפים לצמיחה לא כל כך גבוהה בשנים הקרובות, הם מצפים לממוצע שנתי בשנתיים הקרובות של 8% ולעומת זאת אנליסטים בסימפלי וול סטריט (אתר ממש נחמד שאני ממליץ לכם להשתמש בו) צופים צמיחה של 23% בשנים הקרובות!

לפי דעתי אם תשאלו אותי הצמיחה הנכונה לצפות לה בשנים הקרובות אצל קורסייר היא הממוצע של האנליסטים בשני האתרים, בערך 15% בממוצע בשנה בשנים הקרובות זו צמיחה ריאלית והגיונית בשנים הקרובות.


המכפילים של קורסייר:

מכפיל הרווח של קורסייר עומד על 17 ומכפיל הרווח העתידי עומד על 12! מכפיל המכירות כמו שכבר אמרתי עומד על 1.09! ביחס לצמיחה שאני מצפה שתהיה לקורסייר (15% בשנה בממוצע) אלו ממכפילים מאוד מאוד נמוכים והמניה נראית זולה ואטרקטיבית לקניה!


הערכת שווי באתר סימלי וול סטריט:

באתר סימפלי וול סטריט יש אופציה לראות הערכת שווי שהאנליסטים שלהם נותנים למניה על פי מודל DCF, צריך לקחת את ההערכות שלהם בערבון מאוד מוגבל ותמיד עדיף לעשות הערכת שווי בעצמך.

על פי אתר סימפי וול סטריט המניה אמורה להיות שווה 60$ - זה פי שלוש יותר מהמחיר שהמניה נסחרת היום!


לסיכום:

קורסייר עסק מאוד מניין עם שם חזק ומותג חזק בעולם הגיימינג,

שוק הגיימינג צפוי לצמיחה גבוהה בשנים הקרובות וזה נראה כמו תחום מעניין להשקיע בו.

אם אתם מאמינים שקורסייר יכולה לצמוח במספרים דו ספרתיים כל שנה אז יש כאן הזדמנות מאוד גדולה, אישית אני מאמין בצמיחה של קורסייר וחושב שהתמחור היום מאוד מעניין.

אני ממליץ לכם לעשות את הבדיקות שלכם ואולי אפילו להשקיע במניה.דיסקליימר- אין לראות באמור המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי. כל מה שנכתב הוא דעתו האישית של הכותב בלבד. האחריות האם לקנות את מניות קורסייר מוטלת על הקורא בלבד.

179 צפיותתגובה 1

1 Comment


רועי שרון
רועי שרון
Dec 16, 2021

תודה על הידע

Like
bottom of page