top of page

חמש מניות מהתיק של וורן באפט ששוות קנייה עכשיו!

וורן באפט הגדול מחזיק בתיק ההשקעות שלו בחברת ברקשייר הת'וואי נכון לעכשיו 43 מניות.

בכתבה הזאת אתן לכם חמש מניות מהתיק שלו שלפי דעתי (וכמובן לא המלצה) יכולות להיות אטראקטיביות עכשיו להשקעה לטווח הארוך.

מעבר לזה, אם אתם רוצים לצפות בכל התיק של וורן באפט אתם יכולים להיכנס לקישור הזה וזה כבר יקח אתכם לשם - https://www.dataroma.com/m/holdings.php?m=BRK .


1. המניה הראשונה מהתיק של וורן שנראית מעניינת עכשיו היא ויזה (טיקר: V), ויזה מהווה בסך הכול 0.73 אחוז מהתיק של וורן באפט, זה אולי נשמע לכם מעט אבל זה יוצא שהוא משקיע בה 2.1 מיליארד דולר! מטורף!

ויזה היא חברת התשלומים המובילה בכל העולם, היא מפעילה רשת לעיבוד עסקאות המאפשרת סליקה ועסקאות בתשלום והיא מרוויחה מעמלות.

ויזה צומחת בקצב ממש נחמד בכל שנה, הם הגדילו את המחזור שלהם בממוצע בכל שנה בחמש שנים האחרונות בעשרה אחוזים ואת הרווח למניה בממוצע בחמש שנים האחרונות בארבעה עשר אחוזים.
אני מאוד אוהב בוויזה שיש להם שולי רווח מאוד מאוד גבוהים, שולי הרווח הנקי שלהם עומדים על 50% שזה ממש מרשים!

ויזה צפויה לצמוח בשנתיים הקרובות במחזור בכל שנה ב16% וברווח למניה בחמש שנים הקרובות ב19% כל שנה, צמיחה גבוהה.

ויזה נסחרים עם מכפיל רווח של 44 שזה קצת גבוהה ומכפיל רווח עתידי של 26 שזה כבר נראה יותר זול.

תבצעו את המחקר המעמיק שלכם על ויזה ויכול מאוד להיות שגם אתם תראו בה הזדמנות!


2. המניה הבאה שוורן מחזיק שאולי יש בה הזדמנות היא אמזון (טיקר: AMZN), וורן מחזיק ב533 אלף מניות אמזון מה שנותן 1.7 מיליארד דולר שמהווים 0.60 אחוז מהתיק שלו.

אין יותר מידי מה להרחיב על ענקית הטכנולוגיה והמסחר האלקטרוני שהתחילה בתור חברה למכירת ספרים והפכה למפלצת שהיא היום. אמזון צומחת בקצב פשוט מטורף, בחמש שנים האחרונות היא הגדילה בכל שנה בממוצע את הרווח למניה שלה ב67 אחוזים! ואת המחזור ב30 אחוזים בכל שנה! צמיחה מטורפת!

הגרף של הצמיחה במכירות והרווחים של אמזון נראה פשוט יוצא דופן-


מה שיותר מרשים מהצמיחה של אמזון במכירות והרווחים זה הצמיחה של אמזון בהון העצמי, שזה נתון לא פחות ואף יותר חשוב, אמזון הגדילה אותו מ6 מיליארד דולר בשנת 2010 ל96 מיליארד דולר בסוף שנת 2020, זה פשוט מטורף! בעבר ראיתי מאמר על זה שהגרף של המניה נוטה הרבה יותר לעקוב אחרי ההון העצמי מאשר אחרי שאר הפרמטרים, נראה שאמזון באה כדי להוכיח את זה, היא עשתה בתקופה הזאת באיזור ה2500%!

כיום אמזון נסחרים עם מכפיל רווח של 63 שזה על פניו יקר אבל ביחס לצמיחה של אמזון לדעתי יש מצב שהוא נחשב זול ולכן מכפיל הרווח צמיחה של אמזון עומד על 1.7.


3. המניה השלישית שוורן מחזיק שאני חושב אולי יש בה הזדמנות היא פרוקטר אנד גמבל (טיקר: PG), פרוקטר אנד גמבל היא אחת ההחזקות הקטנות ביותר של וורן והיא מהווה רק 0.02 אחוז מהתיק שלו והוא מושקע בה "רק" ב44 מיליון דולרים.

פרוקטר אנד גמבל היא חברה אמריקאית שמספקת מוצרי צריכה בכל העולם. פרוקטר אנד גמבל מייצרת ומפיצה מעל ל300 מותגים של מוצרי צריכה בסיסיים כמו ג'ילט, האד אנד שולדרס, אוראל בי, ספייס ועוד ועוד...

בחמש שנים האחרונות פרוקטר אנד גמבל צמחו בכל שנה ב4% במחזור, שזו צמיחה די נמוכה וב10% בכל שנה ברווח למניה.

הם צפויים לצמוח בשנתיים הקרובות בכל שנה ב5% במחזור ובחמש שנים הקרובות הם צפויים לצמוח בכל שנה ב7% ברווח למניה.

חשוב לציין שהם מחלקים דיבידנד של 2.2%.

מהערכת שווי שביצעתי נראה שהם נסחרים נמוך מהשווי ההוגן שלהם והאנליסטים באתר סימפלי וול סטריט מסכימים איתי-

לא שאני סומך באופן עיוור על הערכות שווי של אנליסטים (אפילו ממש ממש לא), אבל נחמד לדעת.

תבצעו גם מחקר והערכת שווי לפרוקטר אנד גמבל ואולי גם אתם תמצאו בה הזדמנות קנייה.


4. המניה הרביעית היא הסגנית הבלתי מעורערת של ויזה הלוא היא מאסטרקארד (טיקר:MA), מאסטרקארד מהווה 0.51 אחוז מהתיק של וורן והוא מושקע בה ב1.5 מיליארד דולרים.

אין הרבה הבדל בפעילות של מאסטרקארד וויזה, מאסטרקארד היא רשת התשלומים השנייה בגודלה בעולם אחרי ויזה, כמו ויזה גם מסטרקארד מנהלת רשת תשלומים ומרוויחה מעמלות.

מאסטרקארד צומחת בקצב אפילו יותר גבוה משל ויזה, היא הגדילה את המחזור שלה בכל שנה בחמש שנים האחרונות ב14%.

בשנתיים הקרובות בדומה לוויזה מאסטרקארד צפויה להגדיל את המחזור בכל שנה ב18% אבל בצפי צמיחה ברווח למניה היא עוקפת בהרבה את ויזה והיא צפויה לצמוח ב25% בכל שנה בחמש שנים הבאות.

מבחינת מכפילים, ויזה ומאסטרקארד נסחרות כמעט אותו דבר, למאסטרקארד יש מכפיל רווח של 42 ומכפיל רווח עתידי של 29 ומכפיל רווח צמיחה של 1.7.

באופן אישי, מאסטרקארד נוטה לעניין אותי יותר מאשר ויזה.


5. המניה החמישית והאחרונה שאני רוצה לדבר עליה היא טי-מובייל (טיקר: TMUS), טי-מובייל מהווה 0.21 אחוז מהתיק של וורן והוא משקיע בה 669 מיליון דולרים.

טי-מובייל מספקת שירותי תקשורת סלולרית במגוון מדינות מסביב לעולם שהמרכזית ביניהם היא כמובן ארצות הברית.

היא נותנת שירותי סלולר ללמעלה מ102 מיליון לקוחות.

חוץ משירותי סלולר טי-מובייל גם מספקת מכשירים אלחוטיים, סמארטפונים, טאבלטים ועוד...

טי-מובייל צומחת בקצב מעולה בכל שנה בכל הפרמטרים ובשנה האחרונה היא הביאה קפיצה גדולה מאוד במכירות וכתוצאה מכך הביאה קפיצה בכל שאר הפרמטרים.
עפ"י אנליסטים טימובייל הולכת לצמוח בחמש שנים הקרובות בכל שנה בממוצע ב70%, אם הצמיחה הזו אכן תתקיים זו צמיחה ממש מטורפת.

טי-מובייל נסחרים עם מכפיל רווח של 50, אבל מכפיל רווח עתידי של 26, שזה כבר נראה מעולה, בעקבות הצמיחה הצפוייה לט-ימובייל בשנים הקרובות מכפיל הרווח צמיחה שלהם עומד על 0.7 שזה נראה ממש זול.

דיסקליימר- אין לראות באמור בכתבה המלצה מקצועית או יעוץ מקצועי. התוכן בכתבה הוא בידורי בלבד. ההחלטה האם לקנות את המניות המדוברות בכתבה היא על המשקיע בלבד ואין לכותב שום אחריות.

228 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

留言


bottom of page