top of page

מניית פאלוטון - אין הרבה מה לא לאהוב !

עודכן: 8 בינו׳

מניית פאלוטון (ticker:pton) היא אחת הכוכבות הגדולות בשוק בשנה וחצי האחרונות. החברה מוכרת אופניים , הליכונים וציוד כושר שמיועד לחלל הביתי. גל הסגרים בכל העולם ובארצות הברית בפרט עזרו מאוד לעסק שלה לפרוץ ולהגיע למכירות שיא.

אבל משקיעים מודאגים , מאחר וזה נראה שאנחנו קרובים לחזרה לשגרה ומי צריך אופני כושר כשחדר הכושר פתוח ?מודל עסקי פאלוטון מכניסה כסף בשתי דרכים עיקריות : מוצרים ושירותים. שזה בפני עצמו שילוב שאני מאוד אוהב לראות, מאחר וסביר להניח שמי שירכוש את המוצר יהפוך למנוי חודשי משלם. המוצרים הבולטים : אופני כושר - טווח מחירים : 1895$-2495$ הליכונים - טווח מחירים : 2495$-4295$

על פניו נראה שהמוצרים יקרים, וגם לא עונים על כל הצרכים של המתאמן הממוצע. אבל אם אנחנו מכניסים עוד כמה פקטורים למשוואה זה כבר סיפור אחר. 1. חיסכון בזמן - נסיעה למכון, שבמדינות אחרות יכול לקחת קצת יותר זמן מהמסלול שאנחנו מכירים בארץ. 2. מזג האוויר שלא תמיד תומך באימון בחוץ עקב מזג אוויר קיצוני. 3. הקרבה לילדים, שאי אפשר להשאיר אותם לבד אלה הדברים הבולטים שעולים לי לראש, אבל בתור אחד שמשתמש במוצר דומה , אני אומר לכם שיש כאן עוד יתרונות רבים. בכל אופן, הדובים יטענו שהמכירות של החברה זינקו עקב הסגרים ושזה טרנד חולף. אבל הגרף שאתם רואים כאן יפריח את הטענה הזאת בקלות :


מה שאתם רואים כאן זה בעצם טרנד צמיחה מרשים מאוד שתתקשו למצוא בחברות הצמיחה המוכרות ביותר. 6 שנים רצופות של הכפלת מכירות ! וזה לא נראה כאילו זה הולך להיעצר בזמן הקרוב לפי צפי האנליסטים. החלק השני בעסק הוא המודל המחזורי. בו אנשים משלמים לפאלוטון על בסיס חודשי ובכך נהנים מספריית תכנים עשירה של אימונים ואימונים לייב עם המאמנים של פאלוטון. ואם כבר מדברים על אותם מאמנים זה יתרון תחרותי בפני עצמו כיוון שאותם מדריכים הם משפיאני רשת עם מאות אלפי עוקבים באינסטגרם. בכך, החברה יוצרת קהל עוקבים פאנטי ונאמן שמעדיף לקנות את מוצריה ולא ללכת למתחרים שזה משהו שמאוד חשוב לי לראות בחברה. בנוסף, המודל המחזורי הוא בעל שיעור רווח גולמי גבוה יותר ממכירת מוצרים ומגיע לכ- 60%. לסיכום, זו אחת המניות שדיברתי עליה לא מעט ביוטיוב והיא תמשיך לתפוס מקום בתיק שלי, וכמובן שהמשכתי לקנות אותה לאורך הירידות האחרונות. עם מותג חזק, קהל עוקבים נאמן , מודל מחזורי , כניסה לאזורים גיאוגרפיים חדשים (אוסטרליה), שיתופי פעולה עם כוכבים לקידום המכירות שלהם (ביונסה) ועם מותגי ספורט לקידום המותג שלהם (אדידס), מאזן חזק מאוד וטרנד צמיחה יציב כזה אני חושב שפאלוטון היא חברה ששווה מבט. בנוסף היא נסחרת עם מכפיל מכירות שעומד על כ-11 ביחס לצמיחה שלה זה לא נחשב יקר במיוחד, כך שאין כאן מה לא לאהוב ! כל התכנים שלי מהווים את דעתי האישית בלבד. אני לא יועץ השקעות מוסמך ולא אומר לכם אם לרכוש או למכור נייר ערך כזה או אחר. תוודאו שאתם מקבלים את ההחלטות שלכם בשיתוף איש מקצוע ואחרי מחקר מעמיק.

84 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Comments


bottom of page