top of page

מתחת לגיל 25? אתם פשוט חייבים להתחיל להשקיע!

עודכן: 10 בינו׳

שלום לכולם, בפוסט היום אני רוצה לכתוב בעיקר לחבר'ה היותר צעירים שעוקבים אחרי התכנים ולחברה שעדיין לא קפצו למים ולא התחילו להשקיע.

בפוסט הזה אני אנסה לשכנע אתכם במספר נקודות מאוד חשובות למה אתם פשוט חייבים להתחיל להשקיע כמו שיותר מוקדם ובגיל כמה שיוצר צעיר!
  • הנקודה הראשונה שאני רוצה לדבר איתכם עליה זה הכוח של ריבית דריבית.

אז מה זה בכלל ריבית דריבית?

איינשטין כינה את הכוח של הריבית דריבית כ"הפלא השמיני בתבל", ריבית דריבית זה הרווח שהכסף שלנו צובר משנה לשנה על הרווח של השנים שלפני כן.

מה הכוונה? לדוגמא השקעתם אלף שקלים, נניח ואתם עושים תשואה שנתית ממוצעת של 10% בשנה, זאת תשואה מאוד הגיונית לעשות במניות בשנה ממוצעת, לאחר שנה הרווח שלכם הוא 100 שקלים וביחד עם סכום ההשקעה הראשוני יש לכם עכשיו 1100 שקלים, הכסף נשאר בהשקעה וממשיך לצבור תשואה, לאחר שנה במקום שנרוויח עוד מאה שקלים אנחנו כבר מרוויחים 110 שקלים בגלל שהרווח שלנו הוא גם על סכום ההשקעה הראשוני וגם על הרווח של המאה שקלים משנה שעברה, אז כרגע אנחנו עומדים על סכום כולל של 1210 שקלים לאחר שנתיים, בסוף השנה השלישית הרווח שלנו כבר יהיה 121 שקלים בגלל הרווחים של השנים הקודמות והסכום הכולל יהיה 1331 שקלים וכן הלאה וכן הלאה במרוצת השנים...

כדי להוכיח לכם את הכוח של הריבית דריבית פתחתי מחשבון ריבית דריבית באתר "פרופיטי" ואלו הנתונים שרשמתי:

סכום השקעה ראשוני: 10,000 ש"ח (זה סכום שאני מאמין שרוב מי שקורא את זה יכול להתחיל איתו).

תוספת חודשית: 700 ש"ח (זה גם סכום שאני מאמין שכל מי שיש לו מקור הכנסה יכול להשקיע).

תשואה שנתית: 10% (תשואה מאוד הגיונית לבן אדם ממוצע שמשקיע במניות).

תקופת השקעה: 25 שנים (תחשבו שבן אדם שמתחיל להשקיע בגיל 20 זה גיל 45 בשבילו)

לפני שאראה לכם את התוצאות במחשבון אני רוצה לציין שאלו נתונים מאוד מינימליים, אני מאמין שרוב האנשים יכולים להתחיל להשקיע עם יותר מ10,000 ש"ח ויכולים להוסיף יותר מ700 ש"ח כל חודש,

ועכשיו קבלו את התוצאות במחשבון ריבית דריבית:

הנתונים שיצאו פשוט מטורפים! אתם הופכים למיליונרים תוך 25 שנים בלי לעשות כלום חוץ מלהשקיע את הכסף שלכם! וזה עוד עם סכומי השקעה מאוד נמוכים, תחשבו מה היה יוצא עם סכומי השקעה יותר גדולים...

בקיצור, אני חושב שהבנו את הכוח של ריבית דריבית ולמה אתם חייבים להתחיל להשקיע את הכסף שלכם כמה שיותר מוקדם, הכוח של ריבית דריבית הוא עצום, ולא צריך להיות איינשטיין כדי להבין את זה. מי שמבין את הכוח הזה יכול לשפר את מצבו הכלכלי בצורה משמעותית גם אם ההכנסה שלו לא גבוהה. זה נכון במיוחד לגבי אנשים צעירים שלפניהם עוד שנים רבות של חיסכון.


  • הנקודה הבאה שאני רוצה לדבר איתכם עליה זה אינפלציה.

מהי אינפלציה ולמה זה יכול להוות אסון לעתיד הכלכלי שלנו?

אינפלציה בהגדרה היא עליית מחירים לאורך זמן.

בשנות ה-90 נסיעה באוטובוס עירוני עלתה פחות משקל אחד והיום אותה נסיעה בדיוק עולה 5.90 שקלים. למה? התשובה היא אינפלציה – תהליך של ירידה מתמשכת בערך המטבע. כשאומרים שפעם הדברים היו זולים יותר, מתכוונים למעשה לאינפלציה: עם אותו סכום כסף בדיוק, פעם יכולנו לקנות יותר ממה שאנחנו יכולים היום.

איך האינפלציה משפיעה על חשבון הבנק שלנו?

אם האינפלציה גבוהה והשכר לא משתנה, ככל שעובר הזמן אנחנו יכולים לקנות פחות מוצרים ורמת החיים שלנו נפגעת. פעם השכר היה צמוד לאינפלציה אבל היום זה כמעט לא קיים, ולכן בגלל האינפלציה אנשים יכולים לקנות פחות ופחות ככל שעובר הזמן.

במילים אחרות: המשכורות שלנו נשחקות וכוח הקנייה שלנו יורד.

אם לא נשקיע את הכסף שלנו ונגדיל אותו אז משנה לשנה יהיה לנו פחות פחות כסף גם אם אנחנו חוסכים.

אני רוצה לסכם את כל הנושא הזה של אינפלציה עם תמונה מאוד מפורסמת שממחישה מעולה את הקטע של אינפלציה:


  • הנקודה הבאה שאני חושב שבגללה אתם פשוט חייבים להתחיל להשקיע בגיל צעיר זה שאתם חייבים להתחיל להתרגל לחיים של השקעות ויזמות.

אתם לא רוצים להיות מסוג האנשים האלה שבגיל 50 שמעו מאיזה חבר על הבורסה וישר נמנעים מזה בגלל שפעם הם שמעו על דוד של השכן שהפסיד את כל הכסף שלו בבורסה.

תתחילו להתרגל להשקיע את הכסף שלכם, להבין שעולם ההשקעות הוא ממש לא מפחיד והרבה יותר מפחיד להשאיר את הכסף שלכם בבנק ולתת לאינפלציה להרוג אותו.

תיכנסו לעניינים בגיל צעיר ותתנו לריבית דריבית להתחיל לעבוד.


  • הנקודה הבאה היא שהרבה אנשים צעירים אומרים "אין לי מספיק כסף כדי להתחיל להשקיע".

אתם חייבים להפנים אתם לא תתחילו עם הסכום שיש לכם עכשיו אתם לא תתחילו גם אם יהיה לכם 100,000 ש"ח.

תתחילו גם אם יש לכם 100 שקל, תקנו מניה אחת איכותית וטובה ב20$, מה עדיף סתם ללכת לקניון ולבזבז את הכסף הזה??

פשוט תתחילו לא משנה עם איזה סכום!


  • הנקודה האחרונה היא שאתם פשוט חייבים לקפוץ למים!

בחיים ובהשקעות בפרט בחיים זה לא יהיה הטיימינג המושלם להתחיל להשקיע.

אל תהיו מסוג האנשים שלומד בלי סוף על נושא מסוים, קורא ספרים, שומע פודקאסטים, רוכש קורסים, קורא כתבות (האמ האמ.. הכתבה הזאת) אבל לעולם לא מתחיל להשקיע.

פשוט תקפצו למים ותתחילו להשקיע, אני אומר לכם זה משתלם! אתם אפילו לא מבינים עד כמה!פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Commenti


bottom of page