top of page

סקירה מלאה על חברת פאנקו!

שלום לכולם, בסקירה היום אני רוצה לסקור לכם את חברת פאנקו (טיקר: FNKO).

רובכם בטח מכירים את בובות ה"פופ", ומי שלא מכיר אז הפופים הן בובות בגודל בינוני של כל דבר אפשרי בערך, יש להם בובות של שחקני כדורסל, של דמויות קולנוע, זמרים, מפורסמים ועוד...

הפופים תפסו תאוצה בשנים האחרונות ונמכרות בהמון חנויות.

כל בובה עולה בין 10 ל30 דולר בממוצע.

אז חברת פאנקו היא החברה שמייצרת את הבובות האלו, בואו נסקור את החברה ונראה אולי היא שווה קניה...


לפאנקו יש שיתוף פעולה כמעט עם כל חברה גדולה בעולם, היא מייצרת בובות לכל המותגים הגדולים מכל הסוגים:


ממה החברה מכניסה כסף?

אז כמו שכבר בטח הבנתם המקור כהנסה העיקרי של פאנקו מגיע ממכירת הבובות אבל לחברה יש עוד כמה מוצרים שמהם היא מכניסה כסף, כיום 77% ממכירות החברה מגיעות מבובות ו23% מגיעים מדברים אחרים שהם:

מכירת ביגוד ממותג, תיקים, מחזיקי מפתחות, בובות פופ קטנות בשביל ילדים, משחקי קופסא, לגו, פאזלים והתחום המעניין ביותר הוא NFT,

פאנקו נכנסים לתחום האנפטי שזה תחום שיש בו הרבה פוטנציאל, הם יתחילו למכור חפיסות קלפים וירטואלית, ואם הקלף שלכם יהיה נדיר הוא יוכל להימכר כאנפטי בהרבה כסף.

אם פאנקו יצליחו להגדיל את המכירות במוצרים האלה זה אחלה של מנוע צמיחה לחברה להגדיל את המכירות.


בואו נדבר על הפיננסים של החברה:

המכירות של פאנקו לא צומחות בצורה ממש ממש קבועה כמו בחברות כמו פייסבוק אבל אם מסתכלים על טרנד ארוך טווח המכירות בהחלט צומחות ובצורה די גדולה, מ2016 עד סוף 2021 צפויה להיות הכפלה במכירות, אותי אישית זה מספק:

השולי רווח הגולמי של פאנקו משתפרים משנה לשנה שזה משהו שכיף לראות, בשנת 2016 השולי רווח עמדו על 34% והיום שולי הרווח עומדי על כמעט 39%, אני אוהב לראות את זה שהחברה מתייעלת.


הרווח הנקי של פאנקו לא יציב ואני פחות אוהב את זה, אמנם אם מסתכלים על טרנד ארוך טווח כן יש צמיחה אבל אני יותר אוהב לראות שהחברה צומחת בכל שנה באופן קבוע:

מה שאהבתי לראות בפאנקו זה את הצמיחה בתזרים מזומנים החופשיים, הם צומחים בכל שנה בקצב מאוד יפה:


המאזן של פאנקו סביר אבל לא מטורף במיוחד, לחברה יש 764 מיליון דולר בנכסים לעומת 440 מיליון דולר בהתחייבויות.

ההון העצמי צומח והוא גדל מ244 מיליון דולר ב2015 ל322 מיליון דולר ב2020, צמיחה בסדר סך הכול.


המכפילים של פאנקו:

המכפילים של פאנקו מאוד מאוד נמוכים, מכפיל הרווח עומד על 18, מכפיל הרווח העתידי עומד על 13, מכפיל ההון עומד על פחות מ2.5 שזה מאוד מאוד נמוך ואין הרבה חברות שנסחרות ככה ומכפיל המכירות עומד על 0.75 שזה מאוד מאוד נמוך וזה אומר שהשווי שוק של החברה נמוך מהמכירות של החברה!


צמיחה עתידית והערכת שווי:

אני חושב שאפשר לצפות לצמיחה ממוצעת של לפחות 10% בכל שנה במכירות בשנים הקרובות והאנליסטים מסכימים איתי ונותנים לפאנקו גם מספרים כאלה.

לגבי הערכת שווי, בגלל החוסר יציבות ברווחים העדפתי לא להוון רווח נקי עתידי אלא לבצע DCF, בDCF הזנתי צמיחה מאוד מאוד מינימלית של 5% בשנה ויצא לי שהחברה נסחרת בחצי ממה שהיא שווה באמת!!

ואני חושב שאפשר לצפות לצמיחה יותר גבוהה מ5% בכל שנה..!


אז לסיכום..: פאנקו היא אומנם לא איזה חברת טכנולוגיה והיא חברה קטנה ששווה פחות מ700 מיליון דולר אבל אני התרשמתי שאנשים מאוד אוהבים את המוצרים שלה ובטרנד ארוך טווח יש לה אחלה צמיחה, אין לה את המאזן המושלם או מספרים מטורפים אבל האקס פקטור של המניה הזאת זה שהיא כרגע נראית מאוד מאוד זולה ולכן החלטתי כן לרכוש מניות של פאנקו כי אניחושב שהמחיר הזול מתעלה ומחפה על כל החסרונות של החברה, לדעתי היא כרגע נמצאת באחלה מחיר וכדאי לכם לשקול להיכנס.


דיסקליימר- אין לראות באמור המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי. כל מה שנכתב הוא דעתו האישית של הכותב בלבד. האחריות האם לקנות את מנית פאנקו מוטלת על הקורא בלבד.

103 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Comments


bottom of page