top of page

5 מקורות המידע החינמיים הטובים ביותר למחקר

בפוסט הקצר הזה אשתף אתכם ב5 מקורות מידע שאני באופן אישי משתמש בהם הכי הרבה לאחרונה במחקר שלי. גם אם אנחנו מתחילים בשיעור לחקור חברה מסוימת השאיפה היא שתקחו צעד אחד לפחות מעבר ותקבלו עוד זוויות על החברה לפני שאתם אשכרה שמים כסף!

  1. ספוטיפיי - הפודקאסט הזה שווה את הזמן שלכם. השלם שלו הוא "Chit Chat Money".

בכל פרק האנליסטים לוקחים מניה ומנחים בצורה מאוד מעמיקה. אני מאוד אוהב להאזין להם באמצע פעילות אוטומטית כמו נהיגה או משחק פיפא. הם לוקחים חברות צמיחה וגם מניות ערך קלאסיות ומדברים ארוכות על המודל העסקי, לאחר מכן על התחרות ועל התמחור. מאוד מאוד דומה לצורה שבה אני מתח בסרטוני היוטיוב שלי. ספוטיפיי היא פלטפורמה חינמית אבל אז אתם תקבלו פרסומות כל כמה דק' או שמנוי פרימיום זה 20 שקל בחודש - לא ביג דיל.החסרון העיקרי הוא שניתן להנות מתוכן זה רק באנגלית.


2. ערוץ היוטיוב של "Everything Money"


הערוץ כולל שלושה חברים, גורואים של יוטיוב שהתפרסמו מאוד בשנה האחרונה. האמת שהקונספט שלהם פשוט גאוני. הם הרגילו את הקהל לתוכן קבוע, מסודר ומאוד קל לייצור. הם בעצם לא ממש מפתיעים בסרטונים שלהם אבל זה איכשהו תמיד נחמד לראות.

הבחור המרכזי שם הוא פול, משקיע נדל"ן ומניות מיליונר שנותן טיפים למשקיעי ערך.

סטייל ההשקעה שלו מאוד מאוד שמרני לטעמי, ואני ממש לא מסכים איתו על הכל אבל הוא נתן לי כמה חידודים בצורת החשיבה שלי.

פול עוקב אחרי 8 פרמטרים קבועים, מאוד מדויקים, שאם המניה לא עומדת בהם הוא פוסל אותה כמעט באופן אוטומטי. הוא שונא את מניית טסלה מצד אחד, ועליבאבא זו ההשקעה הגדולה ביותר שלו מצד שני. אז אני מניח שזה עושה לכם קצת סדר.3. האתר הפיננסי macrotrends:


האתר הזה הוא חלק נכבד מההדרכות שלי, בעיקר בשלבים המתקדמים יותר. מאקרוטרנדס תקבל הדרכה בנפרד בשבועות הקרובים רק לחברי התוכנית שלנו. האתר עוקב אחרי טרנדים כלכליים כמו מכירות, רווח, רווח למניה ועוד ועוד... על פני עשרות שנים.

ניתן לראות שם בצורה הכי ברורה שמצאתי איך השינוי בנתוני החברה ממש מזיז כמעט 1:1 את מחיר המניה.

ללמוד את האתר הזה לבד, גם אם אנחנו רק במפגש השני או השלישי זאת לא בעיה. ולדעתי זה חובה עבור כל משקיע!


4. מצגות משקיעים Investor Presentation:

שימו לב, שבעמודי המשקיעים של החברות (בעיקר חברות הצמיחה המעניינות) יש בדרך כלל מצגות.

המצגות מפרטות על המודל העסקי, על מנועי הצמיחה, על היתרונות התחרותיים ולפעמים יש שם עוד סתם שטויות שמנסות להוציא את החברה באור חיובי!

אבל בסופו של דבר ככה אנחנו לומדים על מה שאנחנו משקיעים בצורה הטובה ביותר.

לצערי לא לכל חברה יש מצגת, אבל אם יש קל מאוד למצוא ולהבין אותה. היא מסודרת בצורה פשוטה בהרבה מהדוח השנתי.


5. הכוונה לערוץ יוטיוב נוסף שלא הרבה מכירים: UNRIVALED INVESTING


מנהל העמוד הוא בחור בשם דניאל. יש לו קהילה קטנה יחסית ליוטיובר אמריקאי אבל זה לא מפריע לו לתת בראש. הוא מתמחה בניתוח חברות צמיחה. הוא מדבר הרבה מאוד על העסקים שקשה לפעמים להבין מה הם עושים. הניתוחים שלו יכולים במצבים מסוימים להגיע ל25-40 דק' על מניה אחת. וככה תדעו שזה איכותי!

בשלבים המוקדמים של השנה הוא היה מאלה שעזרו לי להבין יותר לעומק את חברת Unity ועוד חברות נוספות. בדרך כלל בסוף הסרטון הוא עושה גם הערכה למניה, למרות שהערכה שלו לא משהו בעיניי. היא טיפה שונה משלי ופחות אסתטית לצופה ביוטיוב. אבל חוץ מזה הוא פצצה.


בהצלחה, אדם!

146 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Commentaires


bottom of page