top of page

5 עקרונות שחשוב לשמור עליהם אם אתם רוצים להשקיע בביטחון !


אם אתם מאותם משקיעים לחוצים שבכל פעם שהם מבצעים פעולה בחשבון המסחר שלהם מתחילים להזיע ולחשוב 1000 פעם אם עשו את ההחלטה הנכונה, תקראו את העקרונות שאדבר עליהם כאן, מאמין שזה יוריד קצת מהפאניקה שתוקפת בעיקר סוחרים חדשים ולא מנוסים. 1. תשקיעו אך ורק בעסקים שאתם מבינים ברמה כמה שיותר גבוהה - אם אתם לא יכולים להסביר לילד קטן על המניה החדשה שקניתם, כנראה שזה לא רעיון טוב להוסיף אותה. בטח שלא תתפוס מקום נכבד בתיק שלכם. תוודאו לפני כל החלטה לעבור על סדר פעולות שהגדרתם לעצמכם מראש וגם אם המחקר סביב אותו עסק לוקח כמה ימים, זה בסדר גמור ! 2. אל תשקיעו הכל במכה - כמו שאני מכנה את זה בערוץ "לקנות בנגלות" הכוונה שאם אני רוצה להשקיע במניה מסוימת 4000$, לא אקנה את כל ה4,000$ באותו יום אלא אפרוש את זה על פרק זמן של כמה חודשים בדרך כלל. במידה והמניה תטוס יום למחרת ב200% יכולה להיווצר תחושה של פספוס, אבל מאחר ואנחנו רוצים להיות משקיעים נבונים וזהירים זו אחת הדרכים הטובות לבנות את ההשקעה לאורך זמן ולקנות בזול יותר במידה והמניה תלך לצד השני. בכך, אנחנו בעצם שמים את עצמנו בפוזיציה הרבה יותר נינוחה. בדרך כלל אם אהבתי מניה מסוימת , אקנה 50% ממה שתכננתי ולאחר מכן אקנה בעוד פעם או פעמיים את השאר.

3. היזהרו ממכפילים הזויים - אני נזהר כאן מהכללות , כי לפעמים מכפילים יכולים ליצור תמונה מאוד מטעה ולכן אנחנו בודקים פקטורים שונים בבחינת ההשקעה. אבל בדרך כלל, כשאנחנו מגיעים למניה שנסחרת מאוד מאוד מאודדד גבוה ביחס לחברות מתחרות וביחס לתעשייה הגענו באיחור. אם הגענו באיחור, אנו שמים את עצמנו במצב שיש לחברה הרבה מאוד מה להוכיח כדי שנרוויח מעט, ומעט מאוד לפספס כדי שהשקעה (אפילו בחברה טובה) תפסיד לנו הרבה מאוד כסף. 4. בדקו את המאזן של החברה - כמו שפיטר לינץ' אחד המשקיעים הגדולים אמר "לחברה מאוד קשה לפשוט רגל בלי חובות". תמיד תחפשו חברות עם מאזנים חזקים. מעט חובות לעומת נכסים, מזומנים והשקעות. שלב חשוב מאוד בבחירת המניות שלנו, מאזן גרוע = נורת אזהרה.


5. הימנעו מלבדוק איך המניה נסחרת בכל רגע - שלא תבינו לא נכון, כן כדאי לבדוק לגבי חדשות החברה, להתעדכן לגבי הדוחות הכספיים וכו'... אבל אחת הטעויות הגדולות היא להיות תקוע כל היום עם הראש באפליקציית המסחר ולהפוך למהמר שמקבל החלטות אימפולסיביות לגבי תזוזת המניה. כלומר לזרוק את כל עבודת המחקר וכל מה שאתה מאמין בו ברגע שהמניה מתחילה ליפול חזק או לעלות בצורה יפה. תמיד תשענו על התחזיות והערכות שבניתם מראש ותשתדלו לפתח כמה שיותר אדישות בעיקר כלפי המניות היותר "חזקות" שלכם. כל התכנים שלי משקפים את דעתי האישית בלבד ולא מהווים המלצת השקעות או תחליף לייעוץ מקצועי. אני לא יועץ השקעות ולא אומר לכם לקנות או למכור נייר ערך כזה או אחר.

138 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Comments


bottom of page