top of page

איפה לחפש מניות לפני שהן מתפוצצות וכבר כולם מכירים אותן?

עודכן: 8 בינו׳

לפעמים אנחנו מרגישים תחושת אכזבה מטורפת אחרי שעשינו מחקר, בדקנו את הפיננסים ואפילו הרצנו כמה אקסלים על מניה והיא עדיין נפלה. לי באופן אישי תחושת ההחמצה הרבה יותר צורבת בסיטואציה הפוכה לגמרי. כשיש מניה שעשתה עליות מטורפות, אני לא בפנים ... ועכשיו זה מרגיש כבר מאוחר מידי.

בפוסט הזה אתן לכם כמה דרכים שיעזרו לכם למצוא מניות מעניינות לפני שזה כבר מיינסטרים. כי כמו שאנחנו יודעים שאם כולם כבר מכירים את זה, זה כבר מגולם במחיר.


דרך ראשונה : סורק מניות באתר finviz.com

הסורק קל מאוד לשימוש, כל מה שצריך לדעת זה איך לסנן.

אני באופן אישי שם דגש על כמה קטגוריות ספציפיות כי לתת יותר מידי סינונים יכול מאוד להגביל את המחקר.

  1. שווי שוק - בדרך כלל אחפש חברות בינוניות (שווי שוק שנע בין 2-10 מיליארד דולר).

  2. צמיחת מכירות - אני לא אוהב חברות שלא צומחות, לכן אדרוש לפחות 10% צמיחת מכירות ב-5 שנים האחרונות. זה נתון פונדומנטלי בסיסי שנדיר שאני לא אסתכל עליו.

  3. שולי רווח - אם ארצה להתעסק עם חברה בוגרת, וקלה לניתוח אדרוש רווח נקי של מעל 10% או רווח גולמי של מעל 30%.

  4. מכפילי רווח\ מכפילי רווח צמיחה - לשים מכפיל רווח נמוך מידי ישאיר אותנו עם המון חברות מסקטורים פחות אטרקיביים או עם בעיות קשות בצמיחה\מאזן\מודל עסקי וכו' ... לכן לרוב אחפש מכפיל שנע בין 15-35 ומכפיל רווח צמיחה שנמוך מ-2 (עדיף פחות לכיוון 1).

בנוסף ניתן לסנן קטגוריות, לא רק סקטורים שזה הרבה יותר כללי. בקטגוריה אפשר להיות עוד יותר ממוקדים לתחום שאתם מבינים בו כמו גיימינג, צ'יפים, רהיטים ציוד דיג או כל דבר שתרצו.


דרך שניה: להסתכל על מתחרות של חברה שאתם מכירים טוב


אתם יכולים ללכת לאתר seeking alpha לחפש חברה מוכרת כמו מיקרוסופט למשל. ולחפש ב"peers" את מי האתר מגדיר כמתחרה או חברה דומה. זה ישר יכול לפתוח לכם את הראש לעוד כיווני השקעה ובנוסף אם תשלמו לאתר כ-30$ בחודש (משהו שאני באופן אישי עושה), תקבלו עוד השוואות בין החברה למתחרות.
דרך שלישית: אתר topforeignstocks.com


השימוש באתר זה גם כן פשוט מאוד. בלינק שמצורף למטה תוכלו למצוא מניות שמסודרות לפי מאות קטגוריות שונות. שימו לב בדרך כלל שהחברות עוסקות באותו תחום קל מאוד להשוות בין המספרים וקל לראות איך סקטור מסוים מתומחר.


דרך חיפוש באתר הזה הגעתי בזמנו למניית CNK שבאיזור סוף 2020 הייתה מאוד פופלרית בערוץ. המניה עלתה בכ-200% מאז שדיברתי עליה לראשונה.

אתם תראו שתוך פרק זמן קצר תגיעו שם לתעשיות שלא האמנתם שאפשר להשקיע בהן ולכמה מניות הכי באנליות שיש שעלו במאות אחוזים בשנה-שנתיים אחרונות שפשוט לא תאמינו שפספסתם הזדמנויות כאלה.מקווה שנהנתם והפוסט עזר לכם אם בא לכם אתם מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות ולכתוב לי בפרטי על עוד דרכים שבהם אתם מוצאים רעיונות מקוריים.


אדם.


ְ591 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Comments


bottom of page