top of page

לאיפה הולך הכסף החכם?


גיים סטופ AMC ורובין הוד הם שמות של 3 מניות ששיגעו את וול סטריט בשנת המסחר האחרונה.

המוני משקיעים פרטיים קטנים עטו לקנות את המניות האלו בלי לחשוב פעמיים. ההייפ נגמר ואיתו גם ההפסדים הגיעו. את החבר'ה האלה מכנים "כסף טיפש".

היום אני רוצה לשים את הכסף הטיפש בצד וכן כמו שחשבתם להתמקד בכסף החכם.

מה זה כסף חכם? אז אם הכסף הטיפש הם המשקיעים הקטנים שהם ספקולנטים ענקיים, הכסף החכם הם המשקיעים הענקיים שהם ספקולנטים קטנים. או במילים אחרות המשקיעים המוסדיים ("אנשי המקצוע"). אנשים אלו מנהלים קרנות גידור, פנסיות וכו' בשוואים של מיליוני ומיליארד דולרים. ההחלטות שלהם משמעותיות למדי, כאשר על כף המאזניים מונחים חסכונותיהם ארוכי השנים של מאות או אלפי אנשים.

היום נבחן לאן הכסף החכם הולך, לאן הכסף שבאה איתו אחראיות גדולה ושעות מחקר לא מבוטלות הולך. אבל רגע לפני שנתחיל אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם זה אומר שגם אנחנו חייבים לקנות את המניות האלו בהכרח? כמובן שלא, אלו הן רק רעיונות השקעה ותפקידן לפקס אותנו למניות שאולי כדאי לשים עין עליהן.אז בואו נתחיל עם נציג הכסף החכם הראשון שלנו


ריי דליו

ריי דליו וקרן הגידור שלו ברידג'ווטר מנהלת נכסים בשווי של יותר מ15 מיליארד דולרים. ללא ספק אחת מקרנות הגידור הגדולות בעולם.

מה הייתה ההשקעה הכי גדולה שלו ברבעון האחרון?

תופתעו לגלות שמדובר ברשת הסופרמרקטים וולמארט WALMART. וולמארט רשת הסופרים הגדולה בעולם מחזיקה למעלה מ11,443 סניפים בכ-26 מדינות ברחבי העולם. לוולמארט יש למעלה מ2 מיליון עובדים והיא צפויה להכניס 564 מיליארד דולר בסוף השנה הפיסקלית הנוכחית. מכפיל הרווח שלה נכון להיום עומד על 42 כאשר הוא צפוי להיות 22 בשנה הבאה.

מעבר לנתונים הללו יש לציין כי וולמארט משלמת דיבידנד בגובה 1.46% לבעלי מניותיה.

סך הכל וולמארט היא ההחזקה השניה של דליו בקרן מבחינת שווי החזקה, כאשר ההחזקה הראשונה היא תעודת סל המשקיעה במדד האס אנד פי. מה שהופך את וולמארט להשקעה האינדיבידואלית הכי גדולה בקרן שלו.

סך הכל וולמארט תופסת בתיק של דליו כ4.7% המהווים כ730 מיליון דולר.

Walmart Inc. (WMT)


פרנק סנדס:

פרנק סנדס אשר מנהל למעלה מ-60 מיליארד דולרים, כן כן שמעתם נכון 60 מיליארד, השיג תשואה מאוד מרשימה בשנים האחרונות. פרנק ניצח את המדד והשיג תשואה מצטברת של 455% משנת 2012 זאת בהשוואה לתשואה של 290% שעשה מדד האס אנד פי.

אם נסתכל על הפורטפוליו של חברת ההשקעות של פרנק נראה כי ישנה חברה אחת שמקבלת את תשומת ליבו הרבה מעבר לכולן. והיא לא אחרת מsea LIMITED. סי היא חברת אי קומרס (מסחר אינטרנטי) אשר פועלת בעיקר באסיה ובאמריקה הלטינית. מעבר לשירות האיקומרס לסי יש פרויקט בנושא הפינטק (טכנולוגיה פיננסית) בשם seamoney. לסי יש למעלה מ33,000 עובדים והיא צפויה להכניס בשנה הקרובה כ9.1 מיליארד דולר. מכפיל המכירות שלה עומד על כ25, מכפיל שבהסתכלות ראשונה נראה גבוה ותלוש מהמציאות. אך אם נסתכל בתרשים מטה, ניתן לראות את צמיחת המכירות העצומה שצופים לה האנליסטים. כאשר ב2029 ההכנסות צפויות לעבור את רף ה 50 מיליארד דולר. כמובן שאלו הן הערכות של אנליסטים בלבד ואין צורך ליחס אליהן יותר מדי חשיבות. אבל אין ספק שאולי יש לנו חומר למחשבה על החברה הזאת ואולי כדאי לנו לחקור אותה לעומק. נכון להיום סי היא לא חברה רווחית וגם לא צפויה להיות בשנה הבאה. מה שמבסס את מעמדה כמניה בעלת אופי סיכון יחסית גבוה עם פרמייה יחסית גבוהה. האם הפרמייה שווה את זה? פרנק חושב שכן.

Sea Limited (SE)


וורן באפט:

טוב את וורן באפט אני חושב שאין צורך להציג. וורן הוא כנראה המילה הנרדפת למילה השקעות.

וורן בן ה91 מנהל בקרן שלו (ברקשייר הת'אווי) למעלה מ293 מיליארד דולר!

מספר אסטרונומי. אבל זאת רק ההתחלה, הדבר היותר משוגע אצל באפט הוא אחוז ההשקעה במניה הגדולה ביותר בתיק שלו.

אחת מהמניות בתיק של באפט תופסת למעלה מ40% מהתיק. שתבינו מדובר ב120 מיליארד דולר.

מי מבינכם שהצליח לנחש כמובן מדובר באפל. אותה אפל שמייצרת את האייפונים, המקבוקים, האיירפודס והטאבלטים. אפל היא החברה השניה בגודלה בעולם מבחינת שווי השוק שלה (אחרי מייקרוסופט). אפל מייצגת את כל מה שבאפט אוהב. מותג חזק, הנהלה חזקה, תמחור הוגן (היום אולי קצת פחות) ומוצרים שהציבור מטורף עליהם.

אפל צפויה להכניס בשנה הפיסקלית הנוכחית 381 מיליארד דולר, דבר המעיד על צמיחת מכירות של 4.3% בשנה אחרונה. לא נתון מרשים במיוחד אך קיימת האפשרות שיכו בתחזיות האלו בפער גדול. אם נסתכל על מכפילים, מכפיל הרווח של החברה עומד על 27 (גם העכשווי וגם העתידי) ומכפיל המכירות על 7. גם מבחינת המכפילים אפל לא נשמעת קניה כל כך חזקה, אך כמובן שהמספרים לא מספרים את כל הסיפור. ויהיה מעניין מאוד לראות איפה תהיה מניית אפל בשנים הקרובות. חשוב לציין שהחזקתו של באפט באפל כבר לא גדלה זמן רב, ואף הוא הקטין אותה בשנה האחרונה. אך עדיין, מדובר בחברה שתופסת למעלה מ40 אחוז מתיק המניות שלו, אין אופציה אחרת מאשר שבאפט מאוהב בחברה הזאת.

האם זה הזמן שלכם גם להכנס? באפט חושב שכן.

Apple Inc. (AAPL)


דיסקליימר:


התוכן והפרטים המצואים בכתבה אינם מהווים יעוץ השקעות. אלא תוכן מעשיר בלבד.


125 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Comments


bottom of page