top of page

למה אנבידיה זינקה ב-50% מחודש אוקטובר

עודכן: 9 בינו׳

מאז תחילת 2021 שוק הצ'יפים הפך לרותח בצורה בלתי רגילה.

הסיבה המרכזית-מחסור בצ'יפים. המחסור נובע בעיקר מפגיעתה של הקורונה ביכולות של מפעלים ושרשראות האספקה לעבוד באופן סדיר. בעקבות המחסור מחירי הצ'יפים התייקרו ויצרו השפעה חיובית על מחירי המניות של חברות המוליכים למחצה (SEMICONDUTORSׂ). מתחילת 2021 המדד של המוליכים למחצה (Philadelphia Stock Exchange Semiconductor Index) הציג עלייה של כ-33%. אך אנבידיה השאירה אבק לכל שאר חברותיה לענף. בכך שהציגה תשואה של יותר מ50% בחודש האחרון וכ130% מתחילת השנה.

נשאלת השאלה מה גרם לזינוק הבלתי רגיל של אנבידיה בחודש האחרון?


אנבידיה מנצלת את המחסור בצ'יפים לכיוון ענן הגיימינג שלה

כידוע המחסור בצ'יפים מונע ממספר לא מבוטל של גיימרים ובכללי אנשי מחשב לקבל את הציוד שלהם

בזמן. לא ממזמן חבר טוב שלי חיכה למעלה מחודשיים לקבל את המחשב שאת חלקיו הזמין מחו"ל.

אנבידיה לא נשארה אדישה לבעיה הזאת והחליטה לקדם את המוצר המעניין שלה הלוא הוא ענן הגיימינג שלה .GeForce Now נכון לתחילת אוקטובר לענן הגיימינג של אניבדיה יש 12 מיליון מנויים. הוא מספק אפשרות עיבוד נתונים דרך הענן (בעיקר למשחקי מחשב) ואין צורך ברכישת צ'יפ משלך.

אנבידיה זיהתה את ההתאמה משמיים הזאת והחליטה לקדם את המנוי החודשי לענן הגיימינג שלה.

היא מציעה את החבילה לגיימרים, מתכנתים וכו'. המנוי החודשי מספק להם את כל הביצועים הנלווים להחזקת צ'יפ אך בלי באמת להחזיק אותו. מיותר לציין שהשוק אהב את המהלך ושם את הכסף שלו על "הסוס המנצח שלנו".


פוטנציאל צמיחה בעולם הmetaverse

מטא וורס נשמע סינית אה? בואו נסביר מה זה אומר

מטאוורס הוא בעצם חיבור של המוח האנושי שלנו עם העולם הוירטואלי. בעולם המטארוורס נשתמש במכישרים שונים על מנת להכנס לעולם הוירטואלי. לחזות במרחבים וירטואליים להימצא בהם ביחד עם חברינו המשותפים ולחוות חוויות תלת-ממדיות ביחד. עולם הvr וה- 3D נחשבים כמטאוורס.

וכאמור גם בעולם הזה לאנבידה יש קלף בשרוול.

הכירו את NVIDIA Omniverse™. האומניברס היא פלטפורמת סימולציה ושיתוף פעולה (או מבמילים אחרות מטאוורס). המבוססת על עבודתם של GPU'S הלוא הם צ'יפים גרפיים (ההתמחות של אנבידיה). הפלטפורמה מאפשרת למשתמשים לחזות בסימולציות תלת מימדיות של מרחבים וירטואלים בזמן אמת. NVIDIA Omniverse™ צפוי להוות שחקן משמעותי בעולם המטוורס.שידרוג תחזיות אנליטסים:

בעקבות ההתפתחויות הנ"ל מספר אנליסטים החליטו לשדרג את התחזיות שלהם. עד כדי השידרוג הגבוה ביותר של 320$ PRICE TARGET שהושגה לאנבידיה ב04/11 על ידי בנק ההשקעות ווילס פארגו.

ומהווה כתחזית שורית ביותר.


מה הלאה?

בטווח הקצר אנבידה יכולה להיות רכבת הרים לכאן ולכאן, אך ללא ספק שלטווח של 5-10 שנים הקרובות גלום באנבידיה פוטנציאל בלתי רגיל להעיף את התיק שלכם קדימה.דיסקליימר:

התוכן והפרטים המצואים בכתבה אינם מהווים יעוץ השקעות. אלא תוכן מעשיר בלבד.

131 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Comentarios


bottom of page