top of page

מניית דומינוס פיצה - השקעת ערך מנצחת?

עודכן: 8 בינו׳

האינפלציה בשיא, הכלכלה נכנסת למיתון, הריבית עולה ושווקי המניות מתרסקים. שמענו את כל זה יותר מידי בחודשים האחרונים. הוולוג שלי, כמו כן, גם עמוד היוטיוב מתעסק בסיקור חדשות, ניתוח שוק ומחקר מעמיק על הזדמנויות השקעה מעניינות לטווח ארוך.


אין לראות באמור ייעוץ השקעות מכל סוג שהוא. התכנים נועדו על מנת להעשיר בלבד!
מניית דומינוס פיצה - האם זאת הזדמנות השקעה טובה לטווח הארוך?


המידע הנגיש היום מאפשר למשקיעים בין היתר לעקוב אחרי משקיעים עם קבלות והוכחות וממש לחקות אותם. יש בכך בעייתיות מסוימת כיוון שגם הם יכולים לטעות, ואנחנו תמיד רוצים להפעיל שיקול דעת משלנו. אבל בהשקעות לעומת מבחן בבית ספר מותר להעתיק ממי שתותח בתחום.


ביל אקמן הוא אחד המשקיעים המפורסמים בעולם. הוא המייסד של קרן הגידור "Preshing Square" שנוסדה ב2004. מאז, הוא היכה את מדד הS&P500 בצורה משכנעת ומעוררת קנאה. התשואה השנתית שלו עומד על כ17% בממוצע בשנה במשך כמעט 20 שנה. לכן שווה להקשיב לו.


במאי 2021, לפני שכולם דיברו על מיתון וקריסת הכלכלה העולמית, ביל אקמן חשף פוזיציה גדולה מאוד בדומינוס פיצה. כשביל אקמן נכנס לעסקה הוא נכנס בכל הכוח, וכיום הוא מחזיק קצת פחות מ6% מהחברה.


דרך אגב, בעיניי עוד משקיע לא קטן, וורן באפט, לא להיכנס באגרסיביות כשההזדמנות היא ברורה זאת גם טעות קריטית. מאחר וקריסות בשוק (בדומה למה שאנחנו רואים ב2022) מתרחשות לעיטים מאוד רחוקות.
למה ביל אקמן השקיע במניית דומינוס? מה הוא מחפש בהשקעה?


  1. החברה המובילה בשוק (Strong Market Position):

הרבה יותר בטוח ונוח להשקיע בחברה הגדולה בתחומה. אין הרבה רשתות פיצות עולמיות למען האמת. השמות הבולטים חוץ מדומינוס הם פאפא ג'ונס ופיצה האט. דומינוס היא החברה הגדולה ביותר עם נתח שוק של 17% משוק הפיצות (מזון מהיר QSR) העולמי.

כשחברה היא גדולה ומפוזרת בכל העולם זה יתרון תחרותי גדול. כיוון שאתה יודע שלא משנה כמעט איפה אתה נמצא, אם אתה רוצה פיצה, כנראה יש סניף של דומינוס באיזור.


2. תבחר את המניות המנצחות:

זה נכון שתשואת העבר לא יכולה להבטיח שום דבר לגבי העתיד. אבל המשקיעים הטובים יודעים שמניות טובות ממשיכות לנצח לאורך זמן. דומינוס החזירה תשואה פשוט יוצאת מן הכלל בעשור האחרון והביאה תוצאות טובות יותר אפילו בהשוואה לחברות הטק הגדולות. המניה עלתה ב2,000% ב7 שנים (2010-2017). ביל אקמן וצוות האנליסטים שלו חיכו להזדמנות טובה, ובאמת שהיא הגיעה במרץ 2021. ביל אמר בראיון לWSJ שהוא לא יודע מי ולמה מכר את המניה, אבל הוא היה שם לנצל את ההזדמנות.


3. יתרון תחרותי:

כמה שלהשקיע בחברות איכותיות זה חשוב. המשקיע חייב לאתר את ה"חפיר"! היתרון של דומינוס מגיע מהתשתית העולמית הרחבה שהיא בנתה בכל הקשור למערך המשלוחים שלה. היום אם מסעדה פותחת לוקיישן היא כנראה תשתמש בשירות של אובר איטס או דור-דאש. לעומת זאת, דומינוס תלויה אך ורק בעצמה.


למען האמת, שוק העבודה עוד לא התאושש במלואו. וחסרים לא מעט שליחים מה שפגע לפחות זמנית בתוצאות הכספיות של דומינוס.
4. נתונים פיננסיים יציבים, ברורים וצומחים


תחילה נבחן את מגמת המכירות של החברה:

חברת דומינוס יודעת לצמוח בצורה מאוד יציבה. לעומת חברות אחרות הקורונה בשנת 2020-2021 לא מנעה ממנה להמשיך במגמה חיובית כיוון שהעסק מבוסס בעיקר על משלוחים (כ-70%).


תזרים מזומנים חופשי פר מניה:

חשוב מאוד לראות שהחברה יודעת לייצר מזומן מהפעילות שלה ולהחזיר בהמשך ערך לבעלי המניות.לאחרונה הרווח פר מניה מתחיל לשנות כיוון, לכן גם המניה יורדת חזק בחודשים האחרונים. אבל השאלה שצריך לשאול היא האם דומינוס יכולה להמשיך לחזור לצמוח?


והנתון האחרון שאתייחס אליו כאן בכתבה - רכישה חוזרת של מניות.


ניתן לראות באופן ברור שהחברה משקיעה בחזרה במניה של עצמה וכך יוצרת עוד ערך לבעלי המניות!


5. תזמון עסקה במחיר כניסה נוח - מכפיל רווח עתידי 20.


במכתב למשקיעים שפירסמה קרן הגידור, צוין שהם נכנסו לעסקה כשמכפיל הרווח העתידי של דומינוס פיצה עמד על כ-20. בהסתכלות על הסקטור של המזון המהיר יכול להיות שהמספר לא נחשב נמוך במיוחד בהסתכלות היסטורית. אבל חשוב להבין, שעבור חברה שהיא מובילה בתחומה, צומחת מהר לעומת חברות אחרות ויודעת לשמור על שולי רווח גבוהים ויציבים השוק יהיה מוכן לשלם יותר.
הכנתי גם סרטון בערוץ היוטיוב בנושא במידה ופספסתם:
דומינוס פיצה כמו מניות אחרות איבדו גובה ב2022. אם אתם מחפשים מניה שעונה לקריטריונים של המשקיעים הגדולים, שימו עליה לב ולפחות תוסיפו לרשימת המעקב שלכם! 

מחפשים ללמוד את שוק ההון ב1 על 1?
89 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

שאלתי את צ'אט GPT איך להשקיע כמו ווארן באפט

אם אתם לא חיים מתחת לסלע, בטח שמעתם כבר על הצאט GPT. הבינה המלאכותית היא מרתקת והיא תביא איתה הזדמנויות חדשות וכמובן גם לא מעט איומים שאת חלקם עדיין קשה לתפוס. עד שAI ישתלט על העולם בואו נשתמש בו לטוב

Comments


bottom of page